Václavské náměstí

Status: 
Doporučené
Město: 
Dolní část Václavského náměstí je od roku 2012 upravena jako pěší zóna. Pozor, dolní část Václavského náměstí je zakázaná pro hudební produkci! Tam kde se stýkají ulice 28. října, Na můstku a Na příkopě ! Bacha na to buskeři, jděte radši výš.
Přidat vlastní zkušenost

Vaše zkušenost

Podělte se s ostatními o své buskovací zkušenosti či zážitky z tohoto místa. Pokud se váš komentář netýká přímo této lokality, vytvořte místo nové nebo okomentujte samotné město.

Jméno či přezdívka.
Zadejte email, pokud chcete, aby vás ostatní buskeři mohli kontaktovat.
Stručně shrňte svoji zkušenost.
Doporučili byste místo ostatním?
Obrázek
Chcete-li můžete vložit fotografii místa, buskerů, které jste zahlédli atd.
Files must be less than 512 KB.
Allowed file types: png jpg jpeg.
Images must be smaller than 800x800 pixels.
CAPTCHA
Přepište text z obrázku a tím dokážete, že jste opravdu člověkem.

Zkušenosti buskerů

Změna paradigmatu

Zdravím všechny, prvotně chci poděkovat všem buskerům (těm, kteří to dělají opravdu hlavně pro zábavu a umí) za zpříjemnění pobytu ve městech. Ráda se zastavím u kvalitních hudebníků či u bublinářů, apod. Svobodné pouliční umění různých forem je dle mého názoru úžasnou záležitostí. A teď z jiného úhlu pohledu. V neděli jsem procházela Václavákem a pouze za účelem oddechu jsme se s chlupatci zastavili u jednoho z fastfood stánků. Hrála tam fajn středověká hudba, ale co mě nejvíce uneslo, že turisti z nás šíleli a to jsme téměř nic nedělali (max. pár základních triků, aby se nenudili během mého občerstvování). Ať sem se přesunula kamkoliv, byli jsme okamžitě obklopeni davem "obdivovatelů", kteří chtěli vidět co umí a fotit se s nimi. Věřím, že roztáhnout podložku máme za pár minut vyděláno na cestu domů :D Ta atmosféra je opravdu úžasná a pomohla mi konečně celistvě pochopit to, že si někdo tento styl života zvolí. Protože po nedělní zkušenosti na Václavském a Staroměstském náměstí jsem rozhodně pocítila něco jako změnu paradigmatu. Jak kdybych konečně našla něco, co by nás všechny tři bavilo. A možná nás nakonec někde v Praze potkáte ;)

Teror ze strany umělců!

Váženě skvělý nápad! Kromě toho, že je Václavák plný feťáků a smradlavých bezdomovců, tak ještě přibylo týrání v podobě takzvané hudební produkce. Poslala bych všechny "hudebníky" aby celý týden hráli pod okny magistrátu, který tuto stupidní vyhlášku vymyslel. Zajímalo by mě, jak dlouho by vydrželi poslouchat od rána do večera, každý den, neustále se opakující melodie. Není to nic jiného, než žebrota pod záštitou magistrátu pro flákače, kterým se nechce makat.

Václavák

Velmi mě mrzí, co tu píší někteří uživatelé kanceláří, na druhou stranu bavíme se tu o nejrušnějším místě v Praze. Tak trochu bych předpokládal, že člověk pracující v centru si vytvoří jakousi imunitu na ruch a shon, ale to je jen můj názor. Důsledek toho je ale horší. Ani jeden z Vás nenapsal, že by někdy za buskery šel a požádal je, aby šli hrát jinam. N aprostá většina lidí, co na ulici hrají a které znám by to udělala. Vaše neschopnost klidné konfrontace s problémem tak nakonec vede k nesmyslným legislativním zásahům, kdy na tři lidi doplácí zbylých několik set. Víceméně tedy, klasické české řešení... tak za sebe pěkně děkuji oněm buskerů, ale hlavně Vám, že místo dvouminutového hovoru, radši píšete stížnosti zastupitelstvu.

TEROR

Mám úplně stejnou zkušenost - pracuji v bance na Budějovické a každý den cca od 10 dopoledne do 5 odpoledne tam vyjí dva paviáni. Jedou asi 10 písní stále dokola a musím říct, že už z toho v bance šílíme všichni, je to jak mučení. Už vše řešíme s MČ Praha 4. Prosím, buskeři, mějte ohled na nás ostatní a střídejte místa, kde hrajete. Chápu, že komu se nelíbíte, ten vás nemusí poslouchat, ale my, zaměstnanci, bohužel nemůžeme jen tak odejít z práce, takže před vámi není úniku. Díky

Hrůza - tak určitě ne!

Pracuji jako úředník v bankovním domě v horní polivině Václavského náměstí. Už asi půl roku jsme denodenně terorizováni velmi hlasitou hudební produkcí tří zoufalců trobící na trumpety. Jejich projev má k hudební produkci hodně daleko, zato jsou velmi urputní a vytrvalí. Dohoda není žádná. Již jsme zahájili právní kroky k zastavení podobných aktivit poblíž našeho pracoviště. I při buskingu se přece musí používat rozum.

Super hraní :)

Dnes jsme si zde byli zahrát s kapelkou. Byl to náš první busking a povedl se nad očekávání. Na rozdíl od místa před Obecním domem jsme si vydělali a lidé se zastavovali a tleskali, pár lidí i tancovalo. Myslím, že se sem rozhodně vrátíme.

Stejné party

Pracuji na opravě domu uprostřed Václaváku. Pořád se tam dokola točí stejné party hudebníků (zhruba u výlezu z horního Můstku): swing hudebníci (těm to jde), pak balkánští trubači (těm to nejde; trumpetista docela umí, ale ti dva další pricmrndovači jakoby nikdy neměli nástroje v ruce) a pak "Vrzal", jak jsme ho s kolegou nazvali. Člověk, který třeba 3 hodiny v kuse stále opakuje 2 melodie, falešně a špatně. LIDI, choďte, prosím, také na horní část Václaváku, ať to tam je pestřejší! Díky :)

Václavák žije turisty celý den

Kamkoliv si stoupnete a nezasahujete příliš do chodníku (tak, aby mohli kolemjdoucí pohodlně procházet), nechají Vás tam klidně hrát. Neprošla jsem to sice celé, ale vypadá to, že jsou tam na buskery zvyklí.