Staré zámecké schody

Status: 
Doporučené
Město: 
Schody vedoucí od Pražského hradu směrem k Malostranské. Tradičně jsou plné turistů a prodavačů kýčovitých obrázků. Hrát se může až na samotných schodech, které patří do katastru hl. města Prahy. Horní "náměstíčko" je buskerům zapovězeno a bedlivě ho hlídá hradní stráž.
Přidat vlastní zkušenost

Vaše zkušenost

Podělte se s ostatními o své buskovací zkušenosti či zážitky z tohoto místa. Pokud se váš komentář netýká přímo této lokality, vytvořte místo nové nebo okomentujte samotné město.

Jméno či přezdívka.
Zadejte email, pokud chcete, aby vás ostatní buskeři mohli kontaktovat.
Stručně shrňte svoji zkušenost.
Doporučili byste místo ostatním?
Obrázek
Chcete-li můžete vložit fotografii místa, buskerů, které jste zahlédli atd.
Files must be less than 512 KB.
Allowed file types: png jpg jpeg.
Images must be smaller than 800x800 pixels.
CAPTCHA
Přepište text z obrázku a tím dokážete, že jste opravdu člověkem.

Zkušenosti buskerů

uf

na starých zámeckých schodech se hrát může, jenom si člověk musí vybojovat svou pozici mezi žebráky. O víkendu tam jeden busker vydrží třeba celý den.. hrát jednu písničku stále dokola.. jsou tam lidé, kteří chodí hrát pravidelně.. nedá se s nimi moc domluvit. klidně si stoupnou nad vás... a přeřvávají vás.

Pozor!

Nedávno jsem si tak hrál na zámeckých schodech. Přišlo mi divné, že jsem tam nepotkal žádného kolegu. Přišli měšťáci a poslali mě pryč s tím, že se na Schodech hrát nesmí a už vůbec ne s kombem (hraju na ságo swing a mám nahranej doprovod). Koukal jsem do vyhlášky a skutečně jsou zámecké schody na seznamu zakázaných míst pro hudební produkci. Takže jen hlásím... Jinak místo je to super, výdělek nadstandartní... Kromě policie se mnou neměl nikdo problém.

fajn

Buskerů se na schody vejde hodně a prakticky neexistuje nikdo, komu by to tam mohlo vadit...

Nej!

Náměstí nahoře opravdu patří hradu, takže tam prosím pěkně ne-e ;) Na druhou stranu hradní policie byla velmi milá a zkušenost kolegyně nemůžu potvrdit, dokonce nám sami řekli kde se hrát dá a více jsme je už neviděli - na schody se vejde i více skupinek aniž by se rušili a socha Hašlara úplně vybízí k společnému jamu ;)

Pozor na hradní policii

Pozor, pozor, náměstíčko na horním konci schodů už patří Hradu, kde se hrát nesmí! Území hl. m. Prahy končí na křižovatce s ulicí Na Opyši, ovšem hradní policie se tím moc neřídí. Hrála jsem dvakrát poblíž sochy Karla Hašlera, poprvé vše v pořádku, podruhé přišel po víc než hodině strážník z hradní policie, řekl ať okamžitě vypadneme, vyhrožoval pokutou a zabavením nástrojů, nedalo se s ním pořádně mluvit a o nových doporučeních pro busking nic nevěděl. Že nejsme na území Hradu ho asi nezajímalo. Měšťáky jsem dřív potkala a bez problému, ale hradní policie je evidentně neinformovaná, takže příště se vyzbrojuji vytištěnými doporučeními z magistrátu a katastrální mapou. Jinak super, místo s nejlepším výhledem na Prahu :) Jiřka