Praha

Praha dokořán

Vyhláška: text nové vyhlášky ZDE: http://www.praha.eu/jnp/cz/home/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/...

Přidat vlastní zkušenost

Vaše zkušenost

Podělte se s ostatními o své buskovací zkušenosti či zážitky z tohoto města. Patří sem obecné rady a zkušenosti. Pokud se váš komentář týká konkrétního buskovacího místa, přidejte komentář přímo k němu. Pokud místo ještě neexistuje, vytvořte ho.

Jméno či přezdívka.
Stručně shrňte svoji zkušenost.
Doporučili byste místo ostatním?
CAPTCHA
Přepište text z obrázku a tím dokážete, že jste opravdu člověkem.

Zkušenosti buskerů

stret s policajtmi

plni nadsenia z povolenia hrania sme prisli do prahy na vylet, v sobotu vecer ked sme prisli, hrali sme na namesti republiky asi hodku/hod a pol, okolo nas jazdili policajti v autach, len presli okolo, nikto nic neriesil. dalsi den sme hrali na vaclavaku, no teda najprv sme si stupli do metra na muzeu, tam hned prisli policajti ze tu nemozme hrat - spytali sme sa, kde sa da, odkazali nas nech ideme si hore zahrat, tak tam v poho najprv hodku, potom nas slecna z obchodu vedla poziadala ci by sme sli inam, presunuli sme sa, dalsia hodka hrania, pohodicka, ludia dobre ohlasy, a napokon sme sa este vratili na vaclavak na roh, k vychodu z metra, hrali sme asi 30min a prisli traja chlpati "tak kolik jste nam vydelali na pokutu?" nechapali sme, chceli po nas obcianky, hadali sme sa s nimi, povedali im o tom povoleni vseobecnom, atd atd, aby som to skratil, pokutu sme nedostali, ale obcianky si opisali, a vysvetlenie je teda podla nich taketo: hrat mozme, ale nemozme si za to ´pytat´ prachy, cize nemozme ´zobrat,´ co podla inch znamena nemat pred sebou otvoreny ziaden futral, ziadnu ciapku, ziaden kelimok...takze! hrajte ludia hrajte, len to nejako vymyslite, my sme to s kamosom dalsi den spravili bez futralu, on na nom sedel, a vedla seba mal ciapku kam nam ludia samozrejme hadzali, a ked sme len v dialke videli flojdov ci uz v aute alebo peso hned ciapku schoval do futralu pod zadok.. takze, drahi buskeri, riadnte sa jednym prostym pravidlom: nenechajte sa chytit a hrajte smelo! s pozdravom, Laci a Pišta, 4.6.2012

POLICAJTI JSOU FAKT DĚSNÝ

jak je ku*va možný že poldům vadí krabička nebo klobouk na peníze ???? co to proboha je ???? když s nima člověk na toto téma hovoří tak přiznají že ve vyhlášce to specifikováno přesně není ,ale jim to vadí ????? to mu nerozumím proč : ???? busking znamená uměleckou produkci za odměnu kolemjdoucích . Tak že co s těmi poldy který si navíc platíme z našich daní ????

2013 skvělá zkušenost, ještě před vyhláškou

V Praze jsem letos buskoval tři dny po sobě, v březnu, tedy ještě před novou vyhláškou. Hrál jsem na kytaru a zpíval poránu u kostela na Náměstí Míru, odpoledne u jezdících schodů ve stanici metra I.P.Pavlova a navečer v Kobylisách. Moje zkušenost skvělá, bylo to v pohodě, lidi to bavilo a s výdělkem jsem taky spokojenej. Nicméně zdůrazňuju, že to bylo ještě před novou vyhláškou. Na policajty jsem narazil celkem asi třikrát, z toho dvakrát si mě nevšímali a jednou za mnou jeden přišel těsně potom, co jsem si sebral peníze z futrálu a řekl mi, že produkovat můžu, ale, stejně jak píšou Laci a Pista, vydělávat si tím oficiálně nelze.. Osobně si myslím, že jsou to regulérně vydělaný peníze, člověk nikoho nenutí, aby platil, kdo chce, něco hodí, kdo nechce jen poslouchá nebo odejde. Navíc, když někoho slyším hrát ve městě, je to vždycky příjemný zpestření! Ať se Vám daří, ať Vás to baví stejně jako kolemjdoucí a podaří se Vám i vydělat nějakej ten peníz, lidi! Zatím H.

Futrál s čapkou jako legál

Podle etického kodexu buskera z webu magistrátu viz http://www.praha.eu/public/6c/77/c9/1526799_343341_Usneseni_c._26_5___Eticky_kodex.pdf je přípustné jak položit před sebe futrál nebo něco jiného na prachy, tak také dokonce za výdělkem obejít kolemstojící.
Počet obyvatel: 
1 300 000

Buskovací místa