Jičín

Buskerův ráj

Jičín je buskingu velmi nakloněn. V současné době neupravuje pouliční umění žádná vyhláška, ale buskeři jsou vítáni. V budoucnu bude zřejmě busking mírně regulován, Jičín však chce být prvním městem, které pouliční umělce přímo láká a podporuje.

Období

Během víkendů za pěkného počasí v průběhu turistické sezóny je historické centrum plné návštěvníků a ku buskingu jako udělané.

Přidat vlastní zkušenost

Vaše zkušenost

Podělte se s ostatními o své buskovací zkušenosti či zážitky z tohoto města. Patří sem obecné rady a zkušenosti. Pokud se váš komentář týká konkrétního buskovacího místa, přidejte komentář přímo k němu. Pokud místo ještě neexistuje, vytvořte ho.

Jméno či přezdívka.
Stručně shrňte svoji zkušenost.
Doporučili byste místo ostatním?
CAPTCHA
Přepište text z obrázku a tím dokážete, že jste opravdu člověkem.

Zkušenosti buskerů

Umění v ulicích

Město Jičín zve pouliční umělce, aby od července do srpna využili nabídky hrát bezplatně v centru města, oživili v turistické sezoně historické jádro a stali se tak součástí kulturního života ve městě. Zároveň mají možnost uspořádat si večerní koncert na veřejném prostoru, dotovaný částkou 1.000 Kč. Nabídka: - bezplatné povolení a veřejné WC - volnost pohybu - balená voda zdarma - propagace v rámci turistického informačního systému Podmínky: - hudba, divadlo a poezie - akustická forma - nutná registrace (na tel.: 608 269 296, nebo mailu: jiri.vydra@volny.cz) (na akreditačním místě – v Informačním centru: akreditační karty + Info + zdarma balená voda)

Buskovaní v jičíně

V jičíně jsem buskoval a bylo to skvělé. Příjemní lidé a hlavně krásné počasí bylo. Přemýšlím, že v nejbližších dnech zase vyrazím, je tam opravdu nádherně. Když jsem tam byl naposled potkal jsem tam nějakéo pána, který obchodoval na burze, nebo co mi to říkal, prý podle nějakých startegií. Možná to bylo tohle http://binarniopcestrategie.cz/ ale nejsem si jistý, už si to nepamatuji.