NOC ULIČNÍKŮ

Zároveň s činností Buskerville a s naší podporou vzniká nyní nový "projekt", od kterého si do budoucna slibujeme pozitivní přínos nejen pro iniciativu, ale i pro každého z nás (a Vás!), jakožto muzikantů.
Projekt nese název NOC ULIČNÍKŮ.

Milí kolegové muzikanti a buskeři,

letos nás opět čeká spousta práce, abychom se příští sezónu nemuseli potýkat a smiřovat s dalšími zákazy, jako tomu bylo letos.

Zároveň s činností Buskerville a s naší podporou vzniká nyní nový "projekt", od kterého si do budoucna slibujeme pozitivní přínos nejen pro iniciativu, ale i pro každého z nás (a Vás!), jakožto muzikantů.

Projekt nese název NOC ULIČNÍKŮ a rád bych Vám ho zde krátce představil.

Jelikož pouliční hraní je pro většinu z nás sezonní záležitost (a není se čemu divit), rádi bychom udržovali buskerskou komunitu aktivní a více semknutou a během chladných měsíců. Chceme tedy začít představovat buskery, jejich hudbu a vlastní tvorbu veřejnosti v rámci serie koncertů, workshopů, open-mic večerů a různých happeningů pod společných názvem Noc Uličníků.

Zásady:

  • zahrát si může každý: vždy se dopředu ohlásí datum a místo akce a kdokoliv může projevit zájem, např. mailem. Z lidí, co se nahlásí se vytvoří divácky atraktivní a žánrově rozličný večer, který ukončíme jamem.

  • Noc Uličníků nemá stálou scénu - chceme objevovat a oživovat místa, která mají přirozenou atmosféru a plnit je hudbou.

  • Vstupné je dobrovolné. Maximálně doporučené. Nicméně veškerý výdělek se dělí jen mezi účinkující.

  • Noc uličníků se vždycky snaží dohodnout nejlepší podmínky pro muzikanty.

Cíle:

  • chceme aby se buskeři navzájem poznávali, věděli o sobě a věděli o důležitých věcech, okolo buskingu, případně se více sami zajímali.

  • chceme přiblížit busking lidem. Aby měli možnost slyšet hudbu i jinde, než ve spěchu na ulici. Dát možnost buskerům prezentovat se na stejném místě.

  • Chceme vzbudit zájem lidí o busking a problémy okolo něj.

Pokud také hrajete rádi, jako většina z nás, budeme jen rádi, když se k projektu přidáte, zatím prostřednictvím facebooku, kde si můžete nechat z fotek a odkazů na tvorbu vytvořit malý medajlonek:

https://www.facebook.com/NocUlicniku
Do budoucna chceme ve stejném duchu spustit web, buskerské radio, chceme vymyslet směr, aby mohli být koncerty honorované... a mnoho dalších aktivit a budeme rádi, když budete u toho, nebo se dokonce zapojíte.

První koncert je předběžně naplánovaný na 5.11. v Mandragoře. Na místě je ozvučení a klavír, takže kdokoliv by chtěl být slyšet na prvním večeru, může napsat do FB zpráv Noci Uličníků, nebo na mail tomak.dvorak@gmail.com.

Děkuji předem za Váš zájem!

Za Buskerville

Tomáš Dvořák

P.S. Pokud máte co do projektu přinést (děláte weby, grafiku, znáte hezké prostory na hraní, produkujte apod.), neváhejte se nám ozvat!