FESTIVAL V ULICÍCH

Město Ostrava ožije hudbou. Letos se Festival v ulicích bude konat ve dnech 19. - 20. 7. 2013, opět v centru Ostravy na Masarykové náměstí, v oblasti Nové Karoliny a přilehlých ulicích. Veškeré informace a program jsou k nalezení zde.

Již potřetí se můžete těšit na Festival v ulicích, který proběhne současně s hudebním festivalem Colours of Ostrava.

Program proběhne na velké koncertní scéně ArcelorMittal stage a taneční scéně Hitrádia Orion na Masarykově náměstí, další hudební scéna Forum stage vznikne na Nové Karolině a také ve vnitřních prostorách obchodně zábavního centra Forum Nová Karolina. Mnoho kapel také zahraje v ulicích, na terasách, v kavárnách či třeba v tramvajích. Jedním z vrcholů festivalu je průvod účinkujících, který vytvoří tanečníci, obří loutka či herci na chůdách a ozvláštní marimbový francouzský soubor The Complet Mandingo a další hudebníci. Průvod vychází z Masarykova náměstí v sobotu 20. července ve 13 hodin. Odměnou pak bude účastníkům průvodu překvapení ve Foru Nová Karolina v podobě tanečního flashmobu!

Z dalšího atraktivního programu se pak návštěvníci mohou těšit na pouliční divadlo a Nový cirkus V.O.S.A. Theatre s představením ONI a Vanař, Long Vehicle Circus, vystoupení tanečních mistrů a studentů Janáčkovy konzervatoře, biketrialovou exhibici Metan Trials Show, bubenický průvod Bum Bum Band XL, charitativní stan Tanec pro život generálního partnera Festivalu v ulicích ArcelorMittal Ostrava či na dětský doprovodný program Hitrádia Orion (trampolína, bodypainting, stolní hry a další) a Kuky Ostrava.

V prostorách Nové Karoliny v pátek vyroste architektonický model ceny Jindřicha Chalupeckého, festivalovou novinkou bude grilování s Pecha Kucha, venkovní tělocvična Reebok či interaktivní program VIVA Ostrava. Lidé budou mít možnost zhlédnout proces pražení kávy či výrobu caffe lattte, Technická univerzita Vysoké školy báňské přinese science show Michaela Londesborougha.

Na ulici 28. října u hotelu Imperial bude vybudována již oblíbená hudební ulička s prostorem pro jamování a můžeme se těšit na velmi netradiční workshop známého amerického bluesmana Glenna Kaisera „Výroba kytary z použitých a již nepotřebných materiálů“. Speciální program, interaktivní workshopy a festivalové menu připravili také studenti Střední umělecké školy, Ostravské muzeum, Poezie v barvách, Klub Ámos, La Petite Conversation, Industrial Gallery či cestovní kancelář Livingstone s výstavou Šangri-la.

Vstup na celý venkovní program bude stejně jako loni zdarma, vstup do kulturních institucí za zvýhodněné vstupné.

Veškeré informace naleznete na oficiálních stránkách festivalu www.festivalvulicich.cz